Kaip išvengti skausmingų pagirių nuo aukštakulnių?

Sutinku, kad skausmas kai kuriais atvejais būna malonus, bet... kai tenka praleisti kelias valandas ant aukštakulnių batelių su 12cm kulniukais...
Idealiausias kulniuko aukštis priklauso nuo kiekvienos moters pėdos.
Idealiausias kulniuko aukštis priklauso nuo kiekvienos moters pėdos.
© Shutterstock nuotr.

Tiesa yra paprasta – kai kurios mados tendencijos gali padaryti žalos jūsų kūnui.
Jei avite aukštakulnius batelius ilgiau nei tris valandas per dieną, gali sutrumpėti jūsų Achilo sausgyslės. Padariniai? Per tam tikrą laiką sulėtės kraujo cirkuliavimas kojose.
Tačiau,mielosios, mums nereikia atsisakyti visų gražių aukštakulnių batelių, esančių spintose. Tam, kad išvengtumėte kojų pagirių (taip vadinu savo žirgliojimą šeštadienio ryte po naktinio šėlsmo klube), tereikia vadovautis keliomis taisyklėmis:

Pasirinkite tinkamo dydžio batus. Tai gali padėti sumažinti įtampą, jaučiamą nuo kulnų iki pat pirštų galiukų. Netinkamas pagrindas kojoms ilgainiui sukelia lėtinius nugaros skausmus. Per maži batai yra vienas didžiausių kojų skausmo kaltininkų. Pasak statistikos, 88 procentai moterų bando įsisprausti į netinkamo dydžio batus. Dėl to gali atsirasti pūslės, kojos nykščio skausmai ir net gi sąnarių pažeidimai.

Paros metas gali įtakoti tai, kaip jums tinka batai. Per 24 valandas kojos gali ištinti apie 10 procentų. Pasistenkite batus pirkti vakare, kai jūsų kojos yra labiausiai ištinusios, ir visada išmatuokite koją, kad įsigytumėte tinkamą batų dydį. Batai, kurie šiek tiek spaudžia parduotuvėje, tikrai vis labiau spaus kuo ilgiau jūs juos avėsite.

Batai su žema pakulne ne visada gelbsti. Kai išsirinkote tinkamą batų porą, atkreipkite dėmesį į kojos skliautų/kelties atramą. Daugelis galvoja, kad batai su žema pakulne yra sveikas sprendimas, tačiau tokie batai gali paskatinti kelių, klubų ir nugaros skausmus. Tai taip pat gali paskatinti atsirasti sutrikimą, vadinamą padų fascitu – kai prasideda raiščių, esančių pėdos apačioje ir besitęsiančių nuo kulno iki pirštų, uždegimas. Vienas paprastas sprendimas yra ortopediniai įdėklai, nes jie sukuria reikiamą skliautų atramą ir centruoja sąnarius.

Kuo aukštesni kulniukai, tuo didesnę įtampą patiria pėda. Pavyzdžiui, aštuonių centimetrų kulniukas pėdą įtempia maždaug 76 procentais daugiau, nei ją įtempia batai žema pakulne. Kiekviena moteris turi savo tobulą kulniukų aukštį, priklausantį nuo jos pėdos struktūros, tačiau vidutiniškai tai yra maždaug trys – penki centimetrai.

Jeigu dirbate stovimą darbą arba nuvargstate per ilgus pasivaikščiojimus, kojos gali imti skaudėti, net gi jei avėsite tinkamą avalynę. Tad pasistenkite pasukioti kulkšnis ir pajudinti pirštus, nes tai gali atpalaiduoti kojas nuo įtampos ir palengvinti jūsų keliones.

Aukšti kulniukai gali būti akivaizdžiausias skaudančių kojų kaltininkas. Kulniukai iš tiesų gali gerokai pakenkti ne tik jūsų pėdoms, bet ir keliams. Jūsų kūno svoris yra perkeliamas į priekį, tad klubai ir stuburas nebėra centruojami, o tai sukelia papildomą įtampą keliams. Aukštakulniai bateliai paskatina osteoartritą, kulkšnies patempimus ir kitas skausmingas problemas. Norėdama to išvengti, rinkitės žemesnius, platesnius kulniukus, kurie tolygiau paskirstys jūsų kūno svorį. Įsidėkite įdėklus, kad palengvintumėte pėdos sąnarių skausmą, vadinamą metatarsalgija.

Batai žema pakulne gali atrodyti geriausias pasirinkimas, tačiau būkite atidi. Daugumoje batų žema pakulne nėra pakankamos skliautų atramos, dėl to atsiranda kelių, klubų ir nugaros skausmai. Vidutinis žmogus per dieną nueina 10000 žingsnių. Aukštakulniai bateliai pakeičia kiekvieno žingsnio jėgą taip, kad didžiausias spaudimas tenka tai pėdos vietai, iš kur „išauga“ kojų pirštai bei, žinoma, pėdos pagalvėlei. Gera pora batų su tinkama atrama (nesvarbu, batų žema pakulne ar aukštakulnių batelių), iš tiesų tarnaus jums žymiai geriau, nei prastai pagaminti batai žema pakulne.

Vasarą vienas iš galimų avalynės variantų yra įsispiriamos šlepetės arba basutės. Jos padeda išvengti daugelio galimų pašalinių uždarų batų efektų, kuriuos sukelia kojos trynimasis su batu. Tačiau rinkitės šiek tiek uždaresnę, tinkamą, aptakią porą, kuri turėtų priekinius ir galinius dirželius, kad nepaslystumėte ir nesukluptumėte, pažeisdama kulkšnį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (32)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?