Ką veikti po sekso: miegoti ar kalbėtis?

 (55)
Manydami, kad moterys plepios, vyrai jų tylą po sekso laiko blogu ženklu. Lyg juoda katė būtų perbėgusi skersai lovos.
Pakalbėti, miegoti ar valgyti pasimylėjus? Viskas priklauso nuo poros artumo.
© Shutterstock nuotr.

Nielsas įsižeidė. Jam nepatiko, kai aš po audringo sekso nusiaubiau šaldytuvą ir užmigau. O jums ar nebūna taip? Vyras PO TO tikisi kažkokio įvertinimo, prisipažinimų ir vos ne priekaištingai mesteli: „Tai nieko nepasakysi?", o jūs tik: „Noriu žiauriai VALGYTI!". Sliūkinate link šaldytuvo teptis kalno sumuštinių. Arba tuo pasirūpina vyras, žinodamas jūsų poseksinį alkį.

Tiesa, dar labai daug geriu. Litrais. Vandenį. Išprakaituoju mylėdamasi, todėl kai atsigulu nuvargusi, nebeturiu jėgų, regis, net atplėšti liežuvį nuo gomurio, tik pabaksnoju Nielsui ir ženklais parodau - gerti! Išgeriu puslitrio talpos puodelį vandens ir, apsikabinusi vyrą, užmiegu. Ir ko čia įsižeisti? Turėtų džiaugtis, jog moteris laiminga, patenkinta įsitaiso jo glėbyje!

Apskritai kažkokie nukrypimai nuo stereotipų ir normos gali būti žavūs. Pavyzdžiui, jei matau ant stalo sumuštinių, galiu susijaudinti, nes žinosiu, kad Nielsas juos sutepė man, kad juos valgysime, kai pasimylėsime. Jis dviprasmiškai mane vadina alkaniuke... Ir jau vandeniu prie lovos pasirūpina, kad dėl dehitratacijos nenualpčiau. Nes, sutikite, po sekso labai tingisi kažką daryti. Žinoma, būna įvairiai: kartais užmiegu dėl malonaus sunkio kūne, o kartais pajuntu nesveiką energijos antplūdį ir einu lyginti skalbinių ar virti spagečių. Vidurnaktį. Taip, taip!

Kalbėtis po sekso - ne man. Bet nutariau aptarti šią poseksinio veiksmo temą su Vaiva ir Vika. Pasirodo, iš tikrųjų vyrai ir moterys laiką PO TO leidžia skirtingai. Vika prisipažino, kad jai kaip tik atsiriša liežuvis, pradeda kalbėti apie atostogų planus, apie rytdienos darbus, apie kokią suknelę su nuolaida. Ji gudri - žino, kad vyras po sekso būna sukalbamiausias, gali viską pažadėti, todėl šnabžda sakinius su raktiniais žodžiais „myliu", „auksas", galingas", „nedidelė kaina". O vyras pavargęs, nori pailsėti, miegoti, todėl linkčioja galvą ir sutinka su viskuo.

Vika neįsižeidžia, kai vyras staigiai užmiega. Užtat Vaivos vyras mėgsta pakalbėti. Vaiva pasakojo: „Jei kalbėjomės ir visai netyčia įsižiebė aistra, tai ją nugesinus, iš Ričardo lūpų išsprūsta žaismingai: „Nukrypom gerokai nuo temos... Tai kur mes baigėm?". O ir šiaip Ričardas mėgsta pajuokauti, pakomentuoti. Kartais prisipažįsta, kad buvo pavargęs, nelabai pavyko šįkart ilgai mane pamylėti. Arba paklausia, ar man buvo gera. Arba - įsijungiam televizorių ir žiūrim kokį „Travel" kanalą. Ar aš noriu kalbėti po sekso? Hm, priklauso nuo situacijos. Šiaip būnu tokia minkšta, jauki katė, kuri nori susirangyti ir murkti... O apie ką dar kalbėtis, jei buvo gerai? Mes ne jaunikliai, kad apie jausmus suoktume, mes jau sidabrines vestuves atšokome".

Vaiva, manau, teisi. Man irgi preliudija svarbiau - bučiniai, glamonės, masažas, o ne pokalbiai apie jausmus, artumą, apie tai, kas kaip jaučiasi. Tos kalbos tik neleidžia išsimiegoti. Jei norėsi, pakalbėsi kitą dieną. Be to, kai turi santykius su ilgalaikiu partneriu, susiklosto kitokios tradicijos nei turėtum tik nuotykinių naktų kolekciją.

Mano manymu, jei nori kokią rimtą temą su vyru aptarti, tai po sekso geriau liežuvį prikąsti. Net jei tai būtų svarbus klausimas, pavyzdžiui, šiurkštus vaiko elgesys mokykloje. Pradėję mėsinėti santykius, nuvysite malonumo debesėlį, kuris apgaubia partnerius po meilės akto. Tai tik viena blogoji pusė. Antra - atvirkštinis ryšys. Jei po sekso kalbėsite rimtomis, skaudžiomis temomis, seksas ims asocijuotis su ne pačiais maloniausiais išgyvenimais. Tai intymiam poros gyvenimui neatneš naudos. O juk taip dažnai poros pradeda problemas spręsti miegamajame, nes neranda laiko ir vietos aptarti jų kitur.

O iš tikrųjų - kiek svarbus laikas po sekso? Psichologai tik kalba apie preliudiją, įžangas ir paruošimą, bet visai nekalba, ką daryti pasimylėjus.

Žinoma, Vikos atveju, kai ji neturi nuolatinio partnerio, tai nėra ko tikėtis gilaus emocinio ryšio ir nuoširdžių, malonių žodžių. Kaip rodo filmuose, poros užsirūko ir užmiega - štai ir visas veiksmas po sekso. Vika kalba apie nereikšmingus dalykus, kad užpildytų tą nejaukumą, jos manymu. O aš galvoju - kad jeigu kalbiesi, tai vadinasi, ne viskas buvo/yra gerai. Kūnų susiliejimas - jausmų išraiška. Po sekso, bent jau man, tokia euforija, toks malonus jausmas, jog kaip tik nesinori jo išsklaidyti žodžiais. Kalbos tik viską gadina. Vika jauna dar, supras, kas yra tas nejaukumas...

O Vaiva mano, kad jei kūnai ką tik padėjo susilieti sieloms, kodėl tos sielos negali ir pasikalbėti? Žinoma, jos santuokinis stažas nemenkas, visai kitoks santykis su vyru nei Vikos. Todėl jiems po sekso žiūrėti televizorių - joks jausmų įžeidimas.

Vyrai paprastai vaizduojami kaip nedėmesingi patinai: atliko dabą ir užmigo. Bet ne visi tokie. Visai žaismingomis temomis pakalbėti jiems visai įdomu. Tik jokio smegenų masažo! Tai būtų tas pats, kas gurmaniškai pavalgius eiti į proto mūšį. Tada energija atiduodama maistui virškinti, nieko nesinori veikti. Tai kodėl po sekso (po darbo, teikiančio malonumą) turėtume vėl vyrus versti dirbti?

Po sekso vyrai ir moterys jaučiasi skirtingai. Kraujyje išsiskyręs serotoninas atsiunčia atsipalaidavimą ir miegą. Moteris sprogsta nuo emocijų, o vyras, atvirkščiai, jaučia nuovargį. Vyras nori ilsėtis, o moteris - dalintis išgyvenimais, švelnumu ir meile. Bet jei nesate egoistai, tai vyras turėtų šiek tiek skirti dėmesio jums, o jūs, pamiršusi savo pretenzijas, pasakytumėte: „Geriau miegok, atgauk jėgas". Taigi išeitų - trumpas pokalbis ir kokybiškas miegas. Net „Kamasutroje" sakoma, kad moteris po meilės akto vyrui turi tapti rūpestinga mama ir juo švelniai  pasirūpinti. O vyrui patariama būti dėmesingam moters kalboms.

Mes ir į seksą žiūrime skirtingai: vyrui - tai priežastis suartėti su moterimi, o moteriai  seksas - tai jausmų pasekmė. Gamta stipriai pajuokavo, taip paskirstydama vaidmenis. Iš čia ir konfliktai: moteris sundžiasi vyro dėmesio stoka, o vyras kaltina moterį maža iniciatyva lovoje, sekso trūkumu.

Po sekso vyras jaučiasi atlikęs pareigą ir nusipelnantis poilsio. O moteris, jei vyras nepasikalba, įsižeidžia, nes jaučiasi, tarytum ja buvo pasinaudota, neva, pasiėmė vyras, ko norėjo, ir viskas.

Taigi ar verta priekaištauti vienas kitam, kai iš tiesų kalti tik hormonai? Gal vieną kartą leiskite vyrui išsimiegoti, o jis kitą kartą atsilygins, jus išklausydamas? Supratingumas tik sustiprins poros santykius ir skatins dar labiau vienas kito geisti, dalintis sukurtu artumu.

Tad nereikia pjauti vyro už tai, kad jis užmiega. O vyrai neturėtų šaipytis iš moters, jei ši nori pakalbėti. Žinoma, būna ir atvirščiai. Kaip mes su Nielsu. Aš noriu miegoti, jis - nori kalbėti... Kiekviena pora - atskiras mikrokosmosas. Tik tie partneriai, kurie pamynė beprasmį egoizmą, geba sukurti harmoningą ir gilų ryšį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Moterys papasakojo, kokias klaidas daro vyrai oralinio sekso metu

Jei moteris nemoka gerai vyro nugręžti, tai šis laiko ją prasta meiluže. O vyrai ar visada moka pamaloninti moterį burna?

Kas jaudina skirtingus Zodiako ženklus? (1)

Kiekvienas žmogus turi didesnių ir mažesnių silpnybių, kurios jį stipriai vilioja bei traukia. Kam tu negali atsispirti? Gražiems žodžiams, seksualiems judesiams, švelnumui, paprastumui? Dar svarbiau - žinoti, kam neabejingas tau patinkantis žmogus.

Vyrai prakalbo: ką lovoje moterys daro netinkamai? (97)

Moteris gali būti niekam tikusi lovoje. Tokią, ne itin malonią, tiesą išgirdome iš vyrų lūpų. Apklausoje sudalyvavę vyrukai paatviravo kokios moterys juos nuvilia lovoje ir kokie jų veiksmai pataisytų padėtį.

Stipresniam moters orgazmui - dubens dugno raumenų pratimai, kuriuos galite daryti ir darbe (11)

Kodėl vis niekaip neprisiruošiate į sporto salę ar pabėgioti? Nes vis nerandate laiko tik tai konkrečiai veiklai. O intymių raumenų treniruotė ypatinga tuo, kad nereikės savo darbotvarkėje stumdyti darbų bei susitikimų, kad galėtumėte atlikti šiuos pratimus.

Vyras susirašinėja su kitomis: neištikimybė, kelias skyrybų link ar nekaltas garo nuleidimas? (19)

Kas yra virtualus seksas? Nekaltas būdas išsaugoti ištikimybę šeimoje, savo seksualinę energiją išlaisvinant pokalbių svetainėse? O gal tai reali grėsmė jūsų santykiams?

Po sunkios ligos palikta žmona: nesuprantu, kaip dėl kitos moters galima pamiršti savo vaikus (205)

Jeigu šeima drauge įveikė sunkią onkologinę ligą dar nereiškia,kad ji yra tvirta. Tuo įsitikinome perskaitę šį laišką, kuriame po ligos atsigavusi moteris pasakoja apie „staigmeną", kuri laukė sugrįžus į normalų gyvenimą. Šiandien ji renka sudužusios santuokos šukes, bet pasiduoti neskuba.

Ką daryti?! Mano vyras įsimylėjo kitą... (157)

Situacija, kai žmona sužino, kad jos vyras – homoseksualus, ne tokia reta, kaip kai kuriems atrodo. Dauguma žmonų įtaria, laikui bėgant ima nujausti apie slaptus savo vyrų pomėgius. Į „google“ paiešką anglų kalba įvedus „mano vyras...“, sistema nurodys vieno iš populiariausių klausimų pabaigą – „...gėjus“.

Savimi patenkintos ir seksualios: „plius“ dydžio modeliai, kurie žavi visą pasaulį FOTO (62)

Mados pasaulyje standartai griežti: „plus size“ terminu apibūdinami modeliai, kurių drabužių dydis – 38 ir didesnis. Bet jos tikrai nėra storos! Anaiptol - jų moteriškos formos žavi visą pasaulį.

Didelės krūtys - didelės bėdos dažniausios problemos (104)

Visą gyvenimą pavydėjau moterims su maža krūtine ir niekuomet nesuprasiu tų, kurios trokšta didelės krūtinės.

Intriguojantys faktai apie „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ trilogiją (20)

Artėjant Valentino dienai, Lietuvos įsimylėjėliai mėgausis nauja spalvingiausios šiuolaikinės meilės istorijos premjera. Jau vasario 10 d. Lietuvos kino teatruose pasirodys antroji E. L. James trilogijos dalis „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“. Filmo kūrėjai žada staigmenas. Pavyzdžiui, jau dabar nerimsta diskusija, ar kino juostoje matysime herojaus Kristiano Grėjaus nuogo kūno kadrus ir ar juose tilps viskas, ką norėtų pamatyti ištikimiausios gerbėjos.

Menas suteikti orgazmą pirštais, kurio subtilybes turi žinoti kiekvienas vyras (70)

Norite su mylimuoju išbandyti ką nors naujo ir pikantiško? Neišradinėkite dviračio, o paprašykite jo pamylėti jus savo rankomis. Gal jam tai labai patiks! O jei nepamiršite darbuotis ir savo rankomis, rytoj vyras norės tai pakartoti...

Eskorto mergina: aš - elitas, o jūs juodadarbiai (204)

Neseniai rašėme apie eskorto merginų sutenerio darbo kasdienybę, o šiandien galite viską sužinoti iš pirmų lūpų - pačios eskorto merginos. Idėja imti interviu iš tokios pikantiškos profesijos atstovės kilo dėl paprastos priežasties – per dažnai kalbame apie šią profesiją vienpusiškai.

Vyrų žodžiai, po kurių moterys atsisako sekso (20)

Jei kalbame apie tinkamą nuotaiką mylėtis, visos knygos nurodo, kad vyrai įsibėgėja greitai, o moterims laiko nusiteikti reikia kur kas daugiau.

Suteneris: elitinės eskorto merginos prieš seksą „laužosi" taip, lyg joms nemokėtų pinigų (37)

Tūkstančiai jaunų gražuolių kasdien svajoja apie lengvą ir turtingą gyvenimą, kuris aprašomas žurnaluose. Dalis jų tokias svajones ima pildyti tapdamos eskorto verslo dalimi.

Gyvenimas BE SEKSO: kokie pavojai laukia (89)

Po nepasisekusio romano arba užsitęsus idealaus partnerio paieškoms, mes galime tam tikrą laiką gyventi be sekso. Tokios pertraukos ne visada išgyvenamos skausmingai - gelbsti darbas, draugai arba tiesiog nesinori.