Ką veikti po sekso: miegoti ar kalbėtis?

 (55)
Manydami, kad moterys plepios, vyrai jų tylą po sekso laiko blogu ženklu. Lyg juoda katė būtų perbėgusi skersai lovos.
Pakalbėti, miegoti ar valgyti pasimylėjus? Viskas priklauso nuo poros artumo.
Pakalbėti, miegoti ar valgyti pasimylėjus? Viskas priklauso nuo poros artumo.
© Shutterstock nuotr.

Nielsas įsižeidė. Jam nepatiko, kai aš po audringo sekso nusiaubiau šaldytuvą ir užmigau. O jums ar nebūna taip? Vyras PO TO tikisi kažkokio įvertinimo, prisipažinimų ir vos ne priekaištingai mesteli: „Tai nieko nepasakysi?", o jūs tik: „Noriu žiauriai VALGYTI!". Sliūkinate link šaldytuvo teptis kalno sumuštinių. Arba tuo pasirūpina vyras, žinodamas jūsų poseksinį alkį.

Tiesa, dar labai daug geriu. Litrais. Vandenį. Išprakaituoju mylėdamasi, todėl kai atsigulu nuvargusi, nebeturiu jėgų, regis, net atplėšti liežuvį nuo gomurio, tik pabaksnoju Nielsui ir ženklais parodau - gerti! Išgeriu puslitrio talpos puodelį vandens ir, apsikabinusi vyrą, užmiegu. Ir ko čia įsižeisti? Turėtų džiaugtis, jog moteris laiminga, patenkinta įsitaiso jo glėbyje!

Apskritai kažkokie nukrypimai nuo stereotipų ir normos gali būti žavūs. Pavyzdžiui, jei matau ant stalo sumuštinių, galiu susijaudinti, nes žinosiu, kad Nielsas juos sutepė man, kad juos valgysime, kai pasimylėsime. Jis dviprasmiškai mane vadina alkaniuke... Ir jau vandeniu prie lovos pasirūpina, kad dėl dehitratacijos nenualpčiau. Nes, sutikite, po sekso labai tingisi kažką daryti. Žinoma, būna įvairiai: kartais užmiegu dėl malonaus sunkio kūne, o kartais pajuntu nesveiką energijos antplūdį ir einu lyginti skalbinių ar virti spagečių. Vidurnaktį. Taip, taip!

Kalbėtis po sekso - ne man. Bet nutariau aptarti šią poseksinio veiksmo temą su Vaiva ir Vika. Pasirodo, iš tikrųjų vyrai ir moterys laiką PO TO leidžia skirtingai. Vika prisipažino, kad jai kaip tik atsiriša liežuvis, pradeda kalbėti apie atostogų planus, apie rytdienos darbus, apie kokią suknelę su nuolaida. Ji gudri - žino, kad vyras po sekso būna sukalbamiausias, gali viską pažadėti, todėl šnabžda sakinius su raktiniais žodžiais „myliu", „auksas", galingas", „nedidelė kaina". O vyras pavargęs, nori pailsėti, miegoti, todėl linkčioja galvą ir sutinka su viskuo.

Vika neįsižeidžia, kai vyras staigiai užmiega. Užtat Vaivos vyras mėgsta pakalbėti. Vaiva pasakojo: „Jei kalbėjomės ir visai netyčia įsižiebė aistra, tai ją nugesinus, iš Ričardo lūpų išsprūsta žaismingai: „Nukrypom gerokai nuo temos... Tai kur mes baigėm?". O ir šiaip Ričardas mėgsta pajuokauti, pakomentuoti. Kartais prisipažįsta, kad buvo pavargęs, nelabai pavyko šįkart ilgai mane pamylėti. Arba paklausia, ar man buvo gera. Arba - įsijungiam televizorių ir žiūrim kokį „Travel" kanalą. Ar aš noriu kalbėti po sekso? Hm, priklauso nuo situacijos. Šiaip būnu tokia minkšta, jauki katė, kuri nori susirangyti ir murkti... O apie ką dar kalbėtis, jei buvo gerai? Mes ne jaunikliai, kad apie jausmus suoktume, mes jau sidabrines vestuves atšokome".

Vaiva, manau, teisi. Man irgi preliudija svarbiau - bučiniai, glamonės, masažas, o ne pokalbiai apie jausmus, artumą, apie tai, kas kaip jaučiasi. Tos kalbos tik neleidžia išsimiegoti. Jei norėsi, pakalbėsi kitą dieną. Be to, kai turi santykius su ilgalaikiu partneriu, susiklosto kitokios tradicijos nei turėtum tik nuotykinių naktų kolekciją.

Mano manymu, jei nori kokią rimtą temą su vyru aptarti, tai po sekso geriau liežuvį prikąsti. Net jei tai būtų svarbus klausimas, pavyzdžiui, šiurkštus vaiko elgesys mokykloje. Pradėję mėsinėti santykius, nuvysite malonumo debesėlį, kuris apgaubia partnerius po meilės akto. Tai tik viena blogoji pusė. Antra - atvirkštinis ryšys. Jei po sekso kalbėsite rimtomis, skaudžiomis temomis, seksas ims asocijuotis su ne pačiais maloniausiais išgyvenimais. Tai intymiam poros gyvenimui neatneš naudos. O juk taip dažnai poros pradeda problemas spręsti miegamajame, nes neranda laiko ir vietos aptarti jų kitur.

O iš tikrųjų - kiek svarbus laikas po sekso? Psichologai tik kalba apie preliudiją, įžangas ir paruošimą, bet visai nekalba, ką daryti pasimylėjus.

Žinoma, Vikos atveju, kai ji neturi nuolatinio partnerio, tai nėra ko tikėtis gilaus emocinio ryšio ir nuoširdžių, malonių žodžių. Kaip rodo filmuose, poros užsirūko ir užmiega - štai ir visas veiksmas po sekso. Vika kalba apie nereikšmingus dalykus, kad užpildytų tą nejaukumą, jos manymu. O aš galvoju - kad jeigu kalbiesi, tai vadinasi, ne viskas buvo/yra gerai. Kūnų susiliejimas - jausmų išraiška. Po sekso, bent jau man, tokia euforija, toks malonus jausmas, jog kaip tik nesinori jo išsklaidyti žodžiais. Kalbos tik viską gadina. Vika jauna dar, supras, kas yra tas nejaukumas...

O Vaiva mano, kad jei kūnai ką tik padėjo susilieti sieloms, kodėl tos sielos negali ir pasikalbėti? Žinoma, jos santuokinis stažas nemenkas, visai kitoks santykis su vyru nei Vikos. Todėl jiems po sekso žiūrėti televizorių - joks jausmų įžeidimas.

Vyrai paprastai vaizduojami kaip nedėmesingi patinai: atliko dabą ir užmigo. Bet ne visi tokie. Visai žaismingomis temomis pakalbėti jiems visai įdomu. Tik jokio smegenų masažo! Tai būtų tas pats, kas gurmaniškai pavalgius eiti į proto mūšį. Tada energija atiduodama maistui virškinti, nieko nesinori veikti. Tai kodėl po sekso (po darbo, teikiančio malonumą) turėtume vėl vyrus versti dirbti?

Po sekso vyrai ir moterys jaučiasi skirtingai. Kraujyje išsiskyręs serotoninas atsiunčia atsipalaidavimą ir miegą. Moteris sprogsta nuo emocijų, o vyras, atvirkščiai, jaučia nuovargį. Vyras nori ilsėtis, o moteris - dalintis išgyvenimais, švelnumu ir meile. Bet jei nesate egoistai, tai vyras turėtų šiek tiek skirti dėmesio jums, o jūs, pamiršusi savo pretenzijas, pasakytumėte: „Geriau miegok, atgauk jėgas". Taigi išeitų - trumpas pokalbis ir kokybiškas miegas. Net „Kamasutroje" sakoma, kad moteris po meilės akto vyrui turi tapti rūpestinga mama ir juo švelniai  pasirūpinti. O vyrui patariama būti dėmesingam moters kalboms.

Mes ir į seksą žiūrime skirtingai: vyrui - tai priežastis suartėti su moterimi, o moteriai  seksas - tai jausmų pasekmė. Gamta stipriai pajuokavo, taip paskirstydama vaidmenis. Iš čia ir konfliktai: moteris sundžiasi vyro dėmesio stoka, o vyras kaltina moterį maža iniciatyva lovoje, sekso trūkumu.

Po sekso vyras jaučiasi atlikęs pareigą ir nusipelnantis poilsio. O moteris, jei vyras nepasikalba, įsižeidžia, nes jaučiasi, tarytum ja buvo pasinaudota, neva, pasiėmė vyras, ko norėjo, ir viskas.

Taigi ar verta priekaištauti vienas kitam, kai iš tiesų kalti tik hormonai? Gal vieną kartą leiskite vyrui išsimiegoti, o jis kitą kartą atsilygins, jus išklausydamas? Supratingumas tik sustiprins poros santykius ir skatins dar labiau vienas kito geisti, dalintis sukurtu artumu.

Tad nereikia pjauti vyro už tai, kad jis užmiega. O vyrai neturėtų šaipytis iš moters, jei ši nori pakalbėti. Žinoma, būna ir atvirščiai. Kaip mes su Nielsu. Aš noriu miegoti, jis - nori kalbėti... Kiekviena pora - atskiras mikrokosmosas. Tik tie partneriai, kurie pamynė beprasmį egoizmą, geba sukurti harmoningą ir gilų ryšį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (35)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?