Homoseksualumo priežastis – laimės trūkumas?

 (43)
Visais laikais mokslininkams ramybės nedavė klausimas, kas yra homoseksualumas: sutrikimas, genialumo požymis ar kas nors kita.
Gali būti, kad gėjais tampama dėl laimės hormono trūkumo.
© AFP/Scanpix

Ši tema ir man neišlenda iš galvos, nes jau senokai įtariu, kad mano Gedas yra gėjus. O gal biseksualas, nežinau. Jei taip, būtų sąžininga, kad jis prisipažintų ir negadintų gyvenimo nei sau, nei man.

Nors gal turiu galimybių pakeisti jo orientaciją? Nes Pekino universiteto mokslininkai pateikė štai tokią versiją - vyrų homoseksualumo priežastimi gali būti serotonino, „laimės hormono", trūkumas. Kai jo trūksta, vyras yra arba biseksualus, arba homoseksualus.

Tiesa, mokslininkai atliko bandymus ne su vyrais, o su pelėmis, tiksliau - peliukais. Jie davė jiems maisto, iš kurio buvo pašalinta triptofano amino rūgštis (ji žinduolių organizme gamina serotoniną). Serotonino trūkumas išprovokavo tokius peliukų veiksmus: būdami pelių būryje, jie prarasdavo gebėjimą adekvačiai vertinti, kas prieš juos, - patelė ar patinėlis. Dar daugiau - mokslininkai įsitikino, kad peliukai didesnį susidomėjimą tuomet ėmė rodyti tos pačios lyties pelėms.

Kita eksperimento pusė: jei triptofaną grąžindavo į maistą, jau po pusvalandžio patinėliai pakeisdavo orientaciją - vėl sukinėdavosi aplink pateles.

Tačiau vis dar lieka neaišku, ar šių bandymų rezultatus galima taikyti žmonėms ir daryti tikslias išvadas. Aišku tik viena: kai biseksualams ir homoseksualams suleisdavo medžiagų, neleidžiančių nukristi serotonino lygiui, jų potraukis tos pačios lyties asmenims sumažėdavo.

Bet teigti, kad žmogaus seksualinė orientacija tiesiogiai susijusi su serotonino kiekiu organizme, būtų per daug drąsu. Tokias prielaidas mokslininkai paskelbė žurnale „Nature".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (7)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (81)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (477)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (199)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (52)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (267)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (183)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (224)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.