Gyvenimas BE SEKSO: kokie pavojai laukia

 (100)
Po nepasisekusio romano arba užsitęsus idealaus partnerio paieškoms, mes galime tam tikrą laiką gyventi be sekso. Tokios pertraukos ne visada išgyvenamos skausmingai - gelbsti darbas, draugai arba tiesiog nesinori.
© AOP nuotr.

Tačiau nuo fizinio artumo galima tiesiog atprasti. Kaip sugrįžti į seksą po pertraukos?

Lytinis potraukis - natūralus organizmo poreikis, tačiau daugelis pastebi, kad jei ilgai gyvenama be sekso, tas potraukis nebūtinai pasireiškia. Kas vyksta su libido, kai nėra sekso? Jei viskas gerai su sveikata ir organizmu, o partnerio nėra, ar gali seksualinis geismas priblėsti ar visai nuslobti?

Seksologijoje žinomas Tarchanovo-Belovo fenomenas. Susilaikymo sąlygomis libido iš pradžių padidėja, tačiau „perdegus“ ima mažėti. Šis fenomenas daugiau pasireiškia vyrams, tačiau dažnai būna ir moterims. Pereinamojo laikotarpio trukmė priklauso nuo lytinės konstitucijos, kurią gali nustatyti gydytojas seksologas.

Būtina prisiminti, kad seksualinis aktyvumas - tai ne tik hormonai. Didžiulės reikšmės turi ir nervų sistema, ir žmogaus psichika. Esant ilgoms pauzėms, seksualinė funkcija gali nustoti veikti. Be to, dažnai pastebimi atvejai, kai asociatyviniai ryšiai ima blėsti - tai yra, organizmas kiek pamiršta, kaip tai daroma.

Organizmas pamiršta procesą, o jūs pamirštate tai, kad kažkada galėjote būti seksualiai patrauklios. Pavyzdžiui, sunkus išsiskyrimas nepadidina savivertės, o po to sekantis sekso nebuvimas pagimdo dar daugiau abejonių - kiek jūs esate patraukli, ar gerai atrodo jūsų kūnas, juk patrauklumo „įrodymų“ būta taip seniai, kad atmintis jau nebegali palaikyti jūsų pasitikėjimo savimi. Be to, esti ir baimė „nespėti“ padaryti visko, ko reikia arba ko norisi, juk jau daug laiko prabėgo.

Kadangi pertrauka sekse paprastai turi savo konkrečias priežastis, ir sugrįžimas atgal į aktyvų seksualinį gyvenimą ne visada būna paprastas. Kartais libido sumažėjimas apsunkina seksualinę reabilitaciją. Todėl svarbu stebėti ir savo sveikatą.

Libido sumažėjimo priežasčių - galybė. Tai ir psichologinės priežastys, tokios kaip depresija bei kiti sutrikimai, psichologinės traumos, represyvaus lytinio auklėjimo pasekmės. Somatinės - hormoniniai sutrikimai, ginekologiniai susirgimai.

Apibendrinant galima pasakyti, kad bet koks susirgimas, ypač lydimas skausmų, gali nulemti sumažėjusį libido. Gamta neleidžia reprodukuotis asmenims, kurie yra prastos fizinės ir psichinės būklės, kadangi jie potencialiai gali nesugebėti pasirūpinti naujagimiais. Gamta tokiu būdu renkasi geriausius per deaktualizacijos mechanizmus. Čia dalyvauja tiek centrinės nervų sistemos procesai, tiek hormoniniai mechanizmai. Ir tai evoliuciškai pagrįsta. Todėl galima pasakyti, kad ir kariesas per dantų skausmą gali mažinti libido.

Seksas arba meilė

Kalbant apie seksą kaip giminės tęsimo instinktą, moralinis pasiruošimas santykiams tampa ne mažiau svarbus, nei tiesiog fizinė trauka. Baimė, kad reikalas apsiribos tik intymiais santykiais, o toliau nepasistūmės, taip pat užtęsia periodą, kai ilgai nėra sekso. Juk išgyventi jausmą, kad jūs vėl nesukėlėte rimto intereso, gan skausminga.

Kada galima kalbėti apie tai, kad pauzė užsitęsė ir reikia nelaukti, kol viskas susitvarkys savaime?
Nuo to momento, kai pradėjote pastebėti, kad aplinkui jus esančios moterys gyvena ne taip, kaip jūs, kad jos laimingesnės. Gali būti, kad šypsena jų veidą puošia dažniau. Tam svarbu turėti platų pažįstamų ratą, kad nepasimestumėte savo vienatvėje. Viską suvokus, reikia imtis veikti. Tai nereiškia, kad reikia kartis ant kaklo kiekvienam sutiktam. Tiesiog reikia pradėti užsiimti savo gyvenimo kokybės gerinimu. Šiame kelyje padės gydytojas seksologas arba psichoterapeutas. Juk iš pradžių reikia pasiruošti santykiams, taip pat ir intymiems.

Didžiulis nerimas gali išprovokuoti pernelyg aukštus reikalavimus sau - užsibrėžus užduotį, būtina siekti ją įvykdyti per trumpiausią laiką. Tačiau intymių santykių sferoje neišeis veikti taip, kaip karjeroje - pagal schemą ir nesigilinant į smulkmenas. Čia, priešingai, teks daug kartų įsiklausyti į save, į savo pojūčius, galbūt vėl iš naujo ir iš naujo stabtelėti. Dar kurį laiką gali būti juntamas ankstesnis geismo ar pasitenkinimo nebuvimas.

Nereikia skubėti. Svarbu mokėti pajusti skonį. Pernelyg greitas startas gali atnešti nusivylimų. Šis periodas yra labai svarbus, kažkuria prasme jį galima pavadinti seksualine reabilitacija. Paprastai reabilitacija užima savaites, mėnesius. Dienos arba metai - tai jau ne patys harmoningiausi variantai.

Kaip pabudinti geismus

Ką gi galima patarti toms, kurios nori vėl pradėti seksualinį gyvenimą po ilgos pertraukos?
Visi žmonės skirtingi, ir rekomendacijos gali būti skirtingos, priklausančios nuo moters patirties, jos psichologinio tipo, savivertės. Prieš valgant reikia sukelti apetitą. Todėl pirmasis etapas - tai to apetito formavimas, troškimas pakeisti savo gyvenime įprastą vienišą būseną. Neblogai yra turėti linksmą draugę, su kuria galima eiti pasižmonėti. Jei aplinkinių aktyvumas jus erzina ar baido, nesigėdinkite kreiptis profesionalios pagalbos. Kad susigaudytumėte savyje, kartais pakanka vieno susitikimo. Laimę patiria tie, kurie deda tam pastangų.

O štai jei į seksą žvelgiama pernelyg rimtai, galima sau rimtai pakenkti. Žaismingumas, mokėjimas flirtuoti ir gauti iš to pasitenkinimą sukuria reikiamą nuotaiką. Moteris, „pamiršusi“, kas yra seksas, panaši į žmogų, kuris ilgai buvo nejudrioje padėtyje ir iš naujo mokosi vaikščioti. Palaipsniui grįžta mokėjimas bendrauti su vyrais, meilė savo kūnui ir rūpestis juo, rūpestis išvaizda ir bet kokiais fiziniais malonumais, ar tai būtų skanus maistas, ar maloni vonia. Visa tai sugrąžins prisiminimus apie seksualinį patrauklumą ir gyvenimo džiaugsmus, taip pat ir intymius.

Galima pamėginti atgaivinti savo atmintyje laimingus gyvenimo momentus. Rekomenduojama tai daryti prieš užmingant, kai organizmas gali net atsakyti erotiniais sapnais, žinoma, budinančiais seksualumą. Jei išsiskyrimas nebuvo skausmingas, galima prisiminti buvusį vyriškį. Ir gal net jam paskambinti. Kartais asociacijų atkūrimui pakaks nuėjimo į kiną. Kai kuriems padeda baseinas. O kai kuriems reikia kitko, pavyzdžiui - įsivaizduoti, kad ateityje bus vieniša, niekam nereikalinga bobulė su penkiomis katėmis. Neblogai reguliariai žiūrėti filmus apie jausmus, meilę, gražią erotiką. Tinka ir masažo kursas, SPA procedūros, reguliarios vonios su putomis, aromatiniai aliejai ir kremai kūnui. Kūnas turi prisiminti prisilietimų džiaugsmą. Kartais - net ir intymioje srityje, vonioje ar prieš miegą. Kiekvienam atvejui reikia individualaus sprendimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (40)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (55)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (144)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.

Moteris priaugo 20 kg ir neatsigina gerbėjų: dabar žinau, kodėl vyrams patinka stambesnės moterys (201)

Nesu perkarusi, nors anksčiau buvau labai liesa. Kai padėjau dirbti sėdimą darbą, svoris padidėjo apie 20 kg. Iš pradžių man tai kėlė siaubą. O tuometinis vaikinas pareiškė, kad labiau jam patikau, kai buvau liesa...

Lietuvės pasakė, ką vyrai lovoje daro blogai (+10 patarimų vyrams) (219)

Kiekvienas vyras nori būti nepakartojamas lovoje, bet štai kokia nelinksma naujiena: apytikriai pusė vyrų yra niekam tikę meilužiai, ir dauguma jų apie tai nenutuokia.

Moterys papasakojo, kokias klaidas daro vyrai oralinio sekso metu (135)

Jei moteris nemoka gerai vyro patenkinti, tai šis laiko ją prasta meiluže. O vyrai ar visada moka pamaloninti moterį burna?

Kas jaudina skirtingus Zodiako ženklus? (1)

Kiekvienas žmogus turi didesnių ir mažesnių silpnybių, kurios jį stipriai vilioja bei traukia. Kam tu negali atsispirti? Gražiems žodžiams, seksualiems judesiams, švelnumui, paprastumui? Dar svarbiau - žinoti, kam neabejingas tau patinkantis žmogus.

Vyrai prakalbo: ką lovoje moterys daro netinkamai? (110)

Moteris gali būti niekam tikusi lovoje. Tokią, ne itin malonią, tiesą išgirdome iš vyrų lūpų. Apklausoje sudalyvavę vyrukai paatviravo kokios moterys juos nuvilia lovoje ir kokie jų veiksmai pataisytų padėtį.

Stipresniam moters orgazmui - dubens dugno raumenų pratimai, kuriuos galite daryti ir darbe (11)

Kodėl vis niekaip neprisiruošiate į sporto salę ar pabėgioti? Nes vis nerandate laiko tik tai konkrečiai veiklai. O intymių raumenų treniruotė ypatinga tuo, kad nereikės savo darbotvarkėje stumdyti darbų bei susitikimų, kad galėtumėte atlikti šiuos pratimus.

Vyras susirašinėja su kitomis: neištikimybė, kelias skyrybų link ar nekaltas garo nuleidimas? (20)

Kas yra virtualus seksas? Nekaltas būdas išsaugoti ištikimybę šeimoje, savo seksualinę energiją išlaisvinant pokalbių svetainėse? O gal tai reali grėsmė jūsų santykiams?

Po sunkios ligos palikta žmona: nesuprantu, kaip dėl kitos moters galima pamiršti savo vaikus (209)

Jeigu šeima drauge įveikė sunkią onkologinę ligą dar nereiškia,kad ji yra tvirta. Tuo įsitikinome perskaitę šį laišką, kuriame po ligos atsigavusi moteris pasakoja apie „staigmeną", kuri laukė sugrįžus į normalų gyvenimą. Šiandien ji renka sudužusios santuokos šukes, bet pasiduoti neskuba.

Ką daryti?! Mano vyras įsimylėjo kitą... (159)

Situacija, kai žmona sužino, kad jos vyras – homoseksualus, ne tokia reta, kaip kai kuriems atrodo. Dauguma žmonų įtaria, laikui bėgant ima nujausti apie slaptus savo vyrų pomėgius. Į „google“ paiešką anglų kalba įvedus „mano vyras...“, sistema nurodys vieno iš populiariausių klausimų pabaigą – „...gėjus“.

Savimi patenkintos ir seksualios: „plius“ dydžio modeliai, kurie žavi visą pasaulį FOTO (63)

Mados pasaulyje standartai griežti: „plus size“ terminu apibūdinami modeliai, kurių drabužių dydis – 38 ir didesnis. Bet jos tikrai nėra storos! Anaiptol - jų moteriškos formos žavi visą pasaulį.

Didelės krūtys - didelės bėdos dažniausios problemos (104)

Visą gyvenimą pavydėjau moterims su maža krūtine ir niekuomet nesuprasiu tų, kurios trokšta didelės krūtinės.

Intriguojantys faktai apie „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ trilogiją (20)

Artėjant Valentino dienai, Lietuvos įsimylėjėliai mėgausis nauja spalvingiausios šiuolaikinės meilės istorijos premjera. Jau vasario 10 d. Lietuvos kino teatruose pasirodys antroji E. L. James trilogijos dalis „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“. Filmo kūrėjai žada staigmenas. Pavyzdžiui, jau dabar nerimsta diskusija, ar kino juostoje matysime herojaus Kristiano Grėjaus nuogo kūno kadrus ir ar juose tilps viskas, ką norėtų pamatyti ištikimiausios gerbėjos.