Dėdulei Freudui nerūpėjo seksas?

 (4)
Jei Freudas būtų gyvas, greičiausiai seksualinių problemų įžiūrėtų net kūdikio vystykluose. O koks jis pats buvo, hm, vyras?
S. Freudui šiandien būtų sukakę 155 metai.

Neseniai amerikiečių mokslininkai atliko tyrimą: 10 moterų padavė 10 prakaituotų vyriškų marškinėlių. Paprašė pauostyti ir išsirinkti „mieliausią" kvapą. Kiekviena išsirinko tuos marškinius, kurių kvapas buvo panašiausius į jos tėvo prakaitą. Tai tik dar kartą patvirtino: kiek bekritikuotume dėdulę Freudą, jo teorijos nemirtingos ir teisingos.

Ungurio intymas
Psichoanalizės tėvas Sigmundas Freudas (šiandien jam būtų suėję 155 metai) savo mokslinę veiklą pradėjo nuo... ungurio intymaus gyvenimo tyrinėjimo. Paskui perėjo prie kačių, šunų ir homo sapiens. Daugelis S. Freudo amžininkų jį laikė šarlatanu. Žymus britų biologas Peteris Medawaras netgi viešai pareiškė, kad Freudo darbai apie psichoanalizę - tai „pati didžiausia 20-to amžiaus intelektualinė afera", rašoma leidinyje „Argumentai ir faktai".

Kai kurie kolegos, gerai pažinoję mokslininką, teigė, kad jis buvo žiauriai kompleksuota asmenybė. S. Freudas bijojo važiuoti traukiniu, imdavo baisiai nervintis, jei traukinys vėluodavo. Nepatikdavo, kai pacientas žiūrėdavo jam į akis ar įdėmiai jį visą nužiūrinėdavo. Būtent todėl jis ėmė pacientams siūlyti atsigulti ant sofos, o pats atsisėsdavo galvūgalyje.

Nors šiuolaikiniai psichoterapeutai Freudą vertina kiek kitaip. Sako, kad jis buvo normalus žmogus - austriškos disciplinos, labai darbštus, nusimanė apie klasikinę muziką, dievino literatūrą. Treniruoklių salių tais laikais nebuvo, todėl mėgo ilgus pasivaikščiojimus. Dievino komfortą, nepersivalgydavo, neatsisakydavo taurės gero vyno. Ir ta asmenybė dar buvo atsidavusi įtemptam intelektualiam darbui.

Kokainas ir laisva meilė
Mokslininko tyrimo objektas buvo ne tik žmogaus pasąmonė - vienas pirmųjų ėmė tirti kokainą. Iš pradžių jis net skyrė jo pacientams, kaip skausmą malšinančius, nuotaiką gerinančius, raminamuosius vaistus. Bet ir pats nevengė sušniurkšti dozės vienos kitos.

Kadangi visas Freudo gyvenimas buvo darbas, kuriam jis buvo itin atsidavęs, tai ir iš pacientų tikėdavosi adekvataus materialinio atlygio. „Užmokestis už gydymą turi pacientui kirsti per kišenę, kitaip nebus jokio terapijos poveikio", - dažnai kartodavo psichoanalitikas. Gdymui nuo neurozių dėdulė Freudas siūlė jauniems žmonėms leisti neįpareigojančius lytinius santykius. „Civilizuotų žmonių seksualinis gyvenimas rimtai suluošintas", - tikino Freudas. Tačiau, gydydamas kitus, pats seksualiniame gyvenime buvo gana keistas.

Ko nori moteris?
Pirmą kartą Sigmundas Freudas įsimylėjo, būdamas 16-kos. Gražuolė tada jį atstūmė, bet jaunuolis ėmė rėžti sparną apie jos mamą. Moteris būtų labai neprieštaravusi pamokyti vyrioką meilės paslapčių, tačiau jokiais kūno malonumais tas ryšys nesibaigė.

Antrąkart Sigmundas įsimylėjo po 10 metų - aistros objektu tapo Marta, kuriai po sužadėtuvių iškart pareiškė: „Jeigu jūs dėl manęs nesiryšite palikti savo šeimos, tai mane prarasite, sugadinsite sau gyvenimą ir niekada nebūsite laiminga, jei sukursite šeimą... Be to, esu gana tironiško būdo". Marta sutiko, ir po ketverių metų pora susituokė - visą tą laiką Freudas dirbo, kad būsima šeima nusipirktų namelį Vienoje. Marta visą savo gyvenimą skyrė vyrui ir vaikams.

Kai kurie biografai tvirtina, kad iki pats pirmosios vestuvių nakties S. Freudas buvo nekaltas. Tačiau po to seksualinių traktatų autorius atsigriebė kaip reikiant - su Marta susilaukė šešių vaikų!

Gimus šeštajam vaikui, Freudas nusprendė, kad jo gyvenime sekso daugiau nebebus. Savo draugui jis rašė: „Tu gi žinai, kaip suvaržyti mano malonumai. Negaliu rūkyti normalaus tabako, alkoholis man nieko nereiškia. Jokių kontaktų su žmonėmis palaikyti nenoriu. O seksualinis susijaudinimas man nebeegzistuoja..."

Bet kai kurios damos, prisiskaičiusios Freudo veikalų, įsivaizdavo jį esant seksualinį gigantą, tačiau, artimiau susipažinusios, klaikiai nusivildavo. Viena kilminga dama stebėjosi: „Kaip toks žmogus galėjo parašyti tiek seksualinio pobūdžio knygų! Esu įsitikinusi, kad jis net nesugebėjo būti neištikimas. Tai skandalas!".

Turtingųjų sluoksniuose romanai buvo - normalus dalykas. Vyras, turintis meilužių, buvo laikomas aistringu, pajėgiu, geidžiamu. Todėl apie Freudą sklido kalbų, kad jis visiškai neaistringas.

Freudo draugas bei mokinys Carlas Jungas net yra pasakojęs apie jų viešnagę JAV. Freudas, stebėdamas laisvamanišką atmosferą, prisipažino draugui: „Čia aš visą laiką sapnuoju vietines prostitutes". Jungas pataręs įgyvendinti savo svajonę. Freudas į jį pasižiūrėjo kaip į nelabąjį ir sušuko: „Kaipgi taip galima?! Juk aš vedęs!".

Savo gyvenimo pabaigoje vienas žymiausių 20-to amžiaus mokslininkų, išgydžiusių ne vieną rimtą ligonį, liūdėjo ir dūsavo: „Didžiausiu ir mįslingiausiu klausimu, į kurį aš iki šiol negaliu atsakyti, nežiūrint į savo trijų dešimtmečių moters sielos tyrinėjimus, yra šis: „Ko nori moteris?".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (14)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (89)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (477)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (199)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (52)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (267)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (184)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (225)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.