Dėdulei Freudui nerūpėjo seksas?

 (4)
Jei Freudas būtų gyvas, greičiausiai seksualinių problemų įžiūrėtų net kūdikio vystykluose. O koks jis pats buvo, hm, vyras?
S. Freudui šiandien būtų sukakę 155 metai.
S. Freudui šiandien būtų sukakę 155 metai.

Neseniai amerikiečių mokslininkai atliko tyrimą: 10 moterų padavė 10 prakaituotų vyriškų marškinėlių. Paprašė pauostyti ir išsirinkti „mieliausią" kvapą. Kiekviena išsirinko tuos marškinius, kurių kvapas buvo panašiausius į jos tėvo prakaitą. Tai tik dar kartą patvirtino: kiek bekritikuotume dėdulę Freudą, jo teorijos nemirtingos ir teisingos.

Ungurio intymas
Psichoanalizės tėvas Sigmundas Freudas (šiandien jam būtų suėję 155 metai) savo mokslinę veiklą pradėjo nuo... ungurio intymaus gyvenimo tyrinėjimo. Paskui perėjo prie kačių, šunų ir homo sapiens. Daugelis S. Freudo amžininkų jį laikė šarlatanu. Žymus britų biologas Peteris Medawaras netgi viešai pareiškė, kad Freudo darbai apie psichoanalizę - tai „pati didžiausia 20-to amžiaus intelektualinė afera", rašoma leidinyje „Argumentai ir faktai".

Kai kurie kolegos, gerai pažinoję mokslininką, teigė, kad jis buvo žiauriai kompleksuota asmenybė. S. Freudas bijojo važiuoti traukiniu, imdavo baisiai nervintis, jei traukinys vėluodavo. Nepatikdavo, kai pacientas žiūrėdavo jam į akis ar įdėmiai jį visą nužiūrinėdavo. Būtent todėl jis ėmė pacientams siūlyti atsigulti ant sofos, o pats atsisėsdavo galvūgalyje.

Nors šiuolaikiniai psichoterapeutai Freudą vertina kiek kitaip. Sako, kad jis buvo normalus žmogus - austriškos disciplinos, labai darbštus, nusimanė apie klasikinę muziką, dievino literatūrą. Treniruoklių salių tais laikais nebuvo, todėl mėgo ilgus pasivaikščiojimus. Dievino komfortą, nepersivalgydavo, neatsisakydavo taurės gero vyno. Ir ta asmenybė dar buvo atsidavusi įtemptam intelektualiam darbui.

Kokainas ir laisva meilė
Mokslininko tyrimo objektas buvo ne tik žmogaus pasąmonė - vienas pirmųjų ėmė tirti kokainą. Iš pradžių jis net skyrė jo pacientams, kaip skausmą malšinančius, nuotaiką gerinančius, raminamuosius vaistus. Bet ir pats nevengė sušniurkšti dozės vienos kitos.

Kadangi visas Freudo gyvenimas buvo darbas, kuriam jis buvo itin atsidavęs, tai ir iš pacientų tikėdavosi adekvataus materialinio atlygio. „Užmokestis už gydymą turi pacientui kirsti per kišenę, kitaip nebus jokio terapijos poveikio", - dažnai kartodavo psichoanalitikas. Gdymui nuo neurozių dėdulė Freudas siūlė jauniems žmonėms leisti neįpareigojančius lytinius santykius. „Civilizuotų žmonių seksualinis gyvenimas rimtai suluošintas", - tikino Freudas. Tačiau, gydydamas kitus, pats seksualiniame gyvenime buvo gana keistas.

Ko nori moteris?
Pirmą kartą Sigmundas Freudas įsimylėjo, būdamas 16-kos. Gražuolė tada jį atstūmė, bet jaunuolis ėmė rėžti sparną apie jos mamą. Moteris būtų labai neprieštaravusi pamokyti vyrioką meilės paslapčių, tačiau jokiais kūno malonumais tas ryšys nesibaigė.

Antrąkart Sigmundas įsimylėjo po 10 metų - aistros objektu tapo Marta, kuriai po sužadėtuvių iškart pareiškė: „Jeigu jūs dėl manęs nesiryšite palikti savo šeimos, tai mane prarasite, sugadinsite sau gyvenimą ir niekada nebūsite laiminga, jei sukursite šeimą... Be to, esu gana tironiško būdo". Marta sutiko, ir po ketverių metų pora susituokė - visą tą laiką Freudas dirbo, kad būsima šeima nusipirktų namelį Vienoje. Marta visą savo gyvenimą skyrė vyrui ir vaikams.

Kai kurie biografai tvirtina, kad iki pats pirmosios vestuvių nakties S. Freudas buvo nekaltas. Tačiau po to seksualinių traktatų autorius atsigriebė kaip reikiant - su Marta susilaukė šešių vaikų!

Gimus šeštajam vaikui, Freudas nusprendė, kad jo gyvenime sekso daugiau nebebus. Savo draugui jis rašė: „Tu gi žinai, kaip suvaržyti mano malonumai. Negaliu rūkyti normalaus tabako, alkoholis man nieko nereiškia. Jokių kontaktų su žmonėmis palaikyti nenoriu. O seksualinis susijaudinimas man nebeegzistuoja..."

Bet kai kurios damos, prisiskaičiusios Freudo veikalų, įsivaizdavo jį esant seksualinį gigantą, tačiau, artimiau susipažinusios, klaikiai nusivildavo. Viena kilminga dama stebėjosi: „Kaip toks žmogus galėjo parašyti tiek seksualinio pobūdžio knygų! Esu įsitikinusi, kad jis net nesugebėjo būti neištikimas. Tai skandalas!".

Turtingųjų sluoksniuose romanai buvo - normalus dalykas. Vyras, turintis meilužių, buvo laikomas aistringu, pajėgiu, geidžiamu. Todėl apie Freudą sklido kalbų, kad jis visiškai neaistringas.

Freudo draugas bei mokinys Carlas Jungas net yra pasakojęs apie jų viešnagę JAV. Freudas, stebėdamas laisvamanišką atmosferą, prisipažino draugui: „Čia aš visą laiką sapnuoju vietines prostitutes". Jungas pataręs įgyvendinti savo svajonę. Freudas į jį pasižiūrėjo kaip į nelabąjį ir sušuko: „Kaipgi taip galima?! Juk aš vedęs!".

Savo gyvenimo pabaigoje vienas žymiausių 20-to amžiaus mokslininkų, išgydžiusių ne vieną rimtą ligonį, liūdėjo ir dūsavo: „Didžiausiu ir mįslingiausiu klausimu, į kurį aš iki šiol negaliu atsakyti, nežiūrint į savo trijų dešimtmečių moters sielos tyrinėjimus, yra šis: „Ko nori moteris?".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karštos

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (16)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.