Atsitiktinis seksas gelbsti nuo nevaisingumo?

 (42)
Grupė mokslininkų, vadovaujama profesoriaus Desmondo Morriso, išsiaiškino, kad vyro sperma turi unikalią savybę adaptuotis seksualinėse situacijose.
Kai kurios moterys gali ir neįtarti, kad vaikas yra ne vyro, o meilužio.
Kai kurios moterys gali ir neįtarti, kad vaikas yra ne vyro, o meilužio.
© Shutterstock nuotr.

Pasitelkus šiuolaikines technologijas, specialistams pavyko pamatyti... spermatozoidų kovą moters įsčiose. Pasirodė, kad kuo dažniau vyras santykiauja su kitomis moterimis, tuo jo spermatozoidai tampa agresyvesni, rašo SexyWeek. Mokslininkai išsiaiškino, kad sperma puikiai prisitaiko prie „pakitusių seksualinių sąlygų".

Aiškiname smulkiau. Jei partneriai, vyras ir moteris, gyvena drauge ilgai ir seksas jiems jau tampa veiksmu „iš įpročio" (tuo pačiu laiku, tame pačiame miegamajame), tai spermatozoidai „atsipalaiduoja": ejakuliacijos metu jų išsiveržia mažiau, sumažėja pralaidumas.

Tačiau tik užtenka vyrui naujo dirgiklio - sekso su nauja moterimi, jo spermatozoidai, veikiami pirmykščio instinkto okupuoti nežinomą teritoriją, tiesiog pašėlsta.

Sulig kiekvienu tokiu „ekstremaliu kontaktu" spermatozoidai tampa veržlesni, agresyvesni, kol virsta tie buožgalviai tikrais galvažudžiais (tegul neįsižeidžia vyrai), sugebančiais suardyti net tokią užtvarą, kaip prezervatyvas.

Jei moters įsčiose jie susiduria su pastovaus moters partnerio spermatozoidais, kurie juda lėčiau, tai iš karto juos sunaikina: daužo uodegytėmis, „apšaudo" mikroskopinėmis dalelytėmis lyg kulkomis ir netgi neretai priešininko spermatozoidui nukanda galvą.

Tokie „koviniai spermatozoidai", laikui bėgant, įgauna puikią fizinę formą, leidžiančią sunaikinti priešininkus ir pirmiems prasibrauti iki moters kiaušialąstės ir ją apvaisinti.

Tokiu būdu į neištikimybę (vyro ir moters) galima žiūrėti ir kitaip: moteriai galimybė pastoti ir susilaukti sveiko kūdikio (nes spermatozoidai kokybiškesni) nuo atsitiktinio partnerio yra gerokai didesnė ne nuo savo vyro.

O ir nemažai gyvenime yra istorijų apie kūdikio niekaip nesusilaukiančias poras. Būna, kad dešimt metų moteris negali pastoti, nors tiek ji, tiek vyras yra vaisingi. O užtenka tik pakeisti partnerius, ir vaikas gimsta tiek vienoje naujoje šeimoje, tiek kitoje.

Galima žiūrėti paviršutiniškai ir vadinti banalybe mylimųjų vaidmenų žaidimus, naujų sekso vietų ir pozų paieškas, tačiau nauji išgyvenimai, nauji pojūčiai porai tik į sveikatą. Tiesiogine to žodžio prasme. Jei vyras kaskart savo moterį norėtų užkariauti iš naujo, gal ir tie spermatozoidai būtų „koviniai" ir nereiktų atsitiktinių pažinčių?

Tai čia tik mano pasvarstymai. O štai jau rimti kraujo tyrimai (beje, plataus masto), atlikti Didžiojoje Britanijoje, parodė: penktadalio vaikų, gimusių santuokoje, biologinis tėvas yra ne teisėtas moters vyras, o kitas partneris. Be to, tie vaikai nuo savo bendraamžių skyrėsi itin aukštu protiniu bei fiziniu išsivystymo lygiu.

90 procentų visų atvejų tų vaikų motinos net neįtarė, kad augina neištikimybės vaisių: jos laikė savo santuoką labai tvirta, o vyrą - puikiu tėvu. Posūkis į kairę buvo vienkartinis jų gyvenime, tačiau lemtingas - svetimo vyro (kolegos, bendraklasio, kaimyno...) spermatozoidai pasirodė besą gyvybingesni nei nuosavo vyro. Tačiau 10 proc. tokių atvejų vaiko biologinis tėvas pasirodė esantis moters nuolatinis meilužis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (35)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?