Ar sveika mylėtis pirtyje?

 (55)
Nugirdau porelės pokalbį sporto klube. Planavo savaitgalio išvyką į pirtelę. O aš pamaniau – ar nepavojinga mylėtis pirtyje?
Pirtis - ir nauda, ir malonumas.
Pirtis - ir nauda, ir malonumas.
© Shutterstock nuotr.

Juk karštis, visokie grybeliai, o jei dar apsvilsi nuo garų... Paskui galėsi sakyti, kad turėjai karštą meilės naktį. Ir gydysi aistros žaizdas.

Man Vaiva kažkada pasakojo, kad seksas pirtyje,laikantis tam tikrų taisyklių, gali būti nepamirštamas ir „ilgam išlikti atmintyje". Nuošalus kampelis, maloni kaitra, o dar privalomas nuogumas, kuris suartina... Ji sakė, kad mylėdamasi pirtyje, ji jautėsi labiau atsipalaidavusi, atsikratė tam tikrų kompleksų, pavyzdžiui, galėjo gerai pašūkauti ir paaimanuoti. Nes nors ir name gyvena, laisvai meilei yra uždėti tam tikri apribojimai - juk vaikai...

Kuo dar gali padėti pirties atmosfera? Jau ir taip ten einate patirti kūniškų malonumų: išsikaitinti, atsipalaiduoti, išvanoti iš kūno visą stresą bei nuovargį. Pirtyje galima džiaugtis ilgomis preliudijomis, ne greitu ir grubiu, o lėtu seksu su masažu, erotiniais ieškojimais ir beveik tantriniu sąmonės perėjimu į kitą lygmenį.

Greitukas gal irgi tiktų, bet turite būti geros sveikatos. Juk temperatūra pirtyje - ne lauko. Sveikata - bene vienintelis veiksnys, kuris gali sutrukdyti meilės eksperimentams pirtyje. Jei turite bėdų dėl spaudimo, širdies arkitų sveikatos sutrikimų, neleidžiančių būti pirtyje, kūno malonumus geriau perkelti į mažiau karštą, tvankią ir drėgną vietelę.

Pirtis - ir nauda, ir malonumas. Ji atstato dvasinę pusiausvyrą, sveikatą po peršalimų, šalina stresą.
Kuo dar gera pirtis jums ir jūsų mylimajam?

  1. Paaštrina pojūčius. Tai susiję ir su aukščiau paminėtu psichologinių stabdžių atleidimu, ir su raumenų atpalaidavimu, ir su galimu karščio bei šalčio kontrastu;
  2. Labai įdomiai veikia vyrus irmoteris. Moterims pirties temperatūra paskatina kraujo nutekėjimą į dubens organus, o tai sukelia susijaudinimą i rpagreitina orgazmą. Vyrams, atvirkščiai - spaudimas pasiskirsto, ir jie geba atlaikyti ilgą meilės aktą;
  3. Nelieka jokių klausimų ir pretenzijų dėl higienos. Pirtyje jūs būsite nepaprastai švarūs - kaip niekada ir niekur kitur tokie nebūnate;
  4. Suteikia naujas fantazijų ir žaidimų vaidmenimis galimybes;
  5. Dėl visų aukščiau įvardintų priežasčių atnaujina porų, kurių santykiai ilgalaikiai, jausmus ir leidžia naujoms poroms labiau suartėti.
  6. Siekiant atskleisti visas pirties galimybes, seksas pirtyje turi būti tarsi ritualas, neskubus ir jausmingas.Visiškai atsiduokite procesui, partneriui ir sau.

VYRAMS. Pirties karštis (85-90 laipsnių) yra vyrų lytinių liaukų priešas. Praleidus pirtyje dvidešimt minučių, žymiai sumažėja spermatozoidų kokybė ir kiekis. Į pirtį reikėtų eiti ne dažniau kaip 1-2 kartus per savaitę. Bet net ir visą savaitę po pirties spermatozoidų kiekis išlieka žemo lygio, po mėnesio viskas grįžta į savo vėžes.

Ir dar. Anksčiau Lietuvos vyrai šiaušdavo į pirtį šeštadieniais, paskui eidavo pas mergas. Jie žinojo, kad pirties karštis užmuša gyvybingus spermatozoidus, todėl apvaisinimo galimybė tampa labai nedidelė. Aišku, dabar tokia kontracepcija kelia juoką, tačiau tie vyrai, kurie planuoja susilaukti vaikų, turėtų kelis mėnesius atsisakyti pirties malonumų.

VERTA ĮSIDĖMĖTI. Ligos ir veiksniai, dėl kurių reiktų vengti kaitinimosi pirtyje:
lėtinių ligų paūmėjimai,
arterinė hipertonija,
psichiniai susirgimai,
uždegiminės lėtinio pobūdžio ligos,
onkologinės ligos,
infarktas,
skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa,
aterosklerozė,
tuberkuliozė,
lėtinės inkstų ligos,
cukrinis diabetas,
visos infekcinės ligos,
amžius virš 70 metų,
persivalgymas ir alkoholio vartojimas prieš apsilankymą pirtyje.

Jei abejojate dėl savo sveikatos, prieš eidama į pirtį, geriau pasikonsultuokite su gydytoju.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (35)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?