Poniai Irenai pabodo plušėti prie viryklės – dabar ji dirba mylimą darbą ir namo grįžta su gėlėmis

Iš Šakių kilusi ponia Irena Platukienė pagal profesiją yra kulinarė. Tačiau 59-erių moteriai pabodo darbas prie viryklės ir ji nusprendė daryti tai, kas miela jos širdžiai - vairuoti. Pasirodo, kad taksi vairuojančios moterys yra labai paklausios.
Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
© DELFI (K.Pansevič nuotr.)

Pabodo dirbti prie maisto

Daug metų ji dirbo kulinare, virėja. Prieš 16 metų iš Jurbarko į sostinę gyventi atvykusi Irena dirbo picų kepėja, mėsininke prekybos centre.

„Tačiau per tiek metų man prie maisto dirbti be galo pabodo. Negalėdavau nei pasipuošti, nei plaukų pasileisti. Kasdien žiedai ir auskarai palikti namuose, plaukai paslėpti po kepuraite“, - prisimena ji.

Vairuoti mėgstanti moteris draugams kartą išsikalbėjo, kad norėtų dirbti vairuotoja: autobuso, troleibuso ar taksi automobilio. Tačiau vienas bičiulis prie visų pareiškė, kad toks vyriškas darbas – ne moters nosiai.

Irena Platukienė
Irena Platukienė
© Asmeninio albumo nuotr.

„Pasijutau sumenkinta, todėl užsidegiau įrodyti sau ir kitiems, kad galiu tai padaryti. Todėl apsilankiau vienoje taksi firmoje, kur buvo reikalinga trejų metų vairavimo patirtis. Aš turėjau 20 metų. Mane netrukus priėmė“, - pasakoja ponia I. Platukienė.

Pageidauja būtent vairuojančios moters

Nauju darbu liko labai patenkinta. Visur save išbandyti norinti moteris juokiasi, kad ir ja suabejojęs bičiulis jau pusantrų metų akis nuleidęs tyli.

Kaip į moterį prie vairo reagavo klientai? „Tiek vyrai, tiek moterys, tiek jaunuoliai ar vyresnio amžiaus žmonės, tik įlipę į automobilį nudžiunga, kad juos pirmą kartą taksi veža dailiosios lyties atstovė, - sako ponia Irena. - Daug žmonių paprašo mano numerio, kad galėtų išsikviesti taksi pasiskambinus man tiesiogiai.“

Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
© DELFI (K.Pansevič nuotr.)

Klientai neretai pageidauja moters vairuotojos dėl kelių priežasčių. Irena pastebi, kad ji susilaukia daug komplimentų dėl švaros automobilyje.

„Daug klientų skundžiasi prirūkytomis mašinomis. Todėl moters vairuojamame automobilyje žmonės iškart pastebi švarą. Be to, moterys turbūt atrodo patikimesnės ir rūpestingesnės. Neretai specialiai užsako moteris vairuotojas nuvežti vaikus į mokyklą ar darželį. Nes ji, kaip kiekviena mama, ne tik nuveš, bet jei reikia, dar ir palydės iki durų“, - pasakoja ponia Irena.

Namo - su gėlėmis

Ne paslaptis, kad prie vairo sėdinti moteris sulaukia ir gerbėjų dėmesio – namo ponia Irena taip pat neretai grįžta su gėlėmis. „Šiandien taip pat namo parvažiavau su didele rože. Keleivis paprašė pavėžėti iki bankomato. Žiūriu, jis grįžta su rože. Pamaniau, kad gėlę veža savo merginai, o jis padėkojo už kelionę ir pasakė, kad jam buvo labai malonu pirmą kartą būti vežamam moters. Gėlių gaunu labai dažnai. Todėl jei turėčiau vyrą, jis nebūtų labai patenkintas“, - juokiasi ji.

Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
© DELFI (K.Pansevič nuotr.)

Tiesa, ponia Irena pabrėžia, kad pažinčių darbe neieško. Juokiasi, kad taksi nėra kokia laida „Susipažinkime“.

Beveik kiekvienas klientas užduoda tą patį klausimą: „Ar nebijote dirbti taksi vairuotoja?“ Tokiems Irena visada atsako, kad bijantys ir nedirba. Jie užsirakina namuose ir niekur nekelia kojos. „Jei bijai, šuo visada kanda. Jei nebijai, jis tavęs nelies“, - sako I. Platukienė.

Irena Platukienė
Irena Platukienė
© Asmeninio albumo nuotr.

Dažniausiai naktimis sostinės gatvėmis keleivius vežiojanti vairuotoja džiaugiasi, kad jos kelyje dažniausiai pasitaiko geranoriški ir mandagūs klientai. Tiesa, visada būna padauginusių alkoholio nepraustaburnių ar susimokėti už kelionę nenorinčių akiplėšų. „Kartais pasitaiko labai žemo mentaliteto žmonių, kurie nori konfliktuoti, nesusimoka, kabinėjasi. Tačiau tai būna pavieniai atvejai, - neslepia ji. - Gerų žmonių yra kur kas daugiau ir man yra didelė laimė jiems padėti.“

Naujienų prenumerata

Eismo braškės

10 netradicinių klausimų G. Alijevai: apie tai nebesusimąstydavau (8)

Žinoma atlikėja, drabužių kūrėja Goda Alijeva sutiko atsakyti į 10 klausimų, kurie tikrai privers susimąstyti ne vieną vairuotoją.

Brangiausi pasaulyje žvaigždžių automobiliai: demonstruoja statusą ir valdžią (9)

Automobilis jau seniai žmonėms tapo ne tik susisiekimo priemone. Mašina neretai atspindi asmens socialinį statusą, asmenybę ir finansines galimybes.

Kaip namų sąlygomis panaikinti blogą kvapą automobilyje: gaiva išsilaikys iki kelių savaičių (9)

Kai blogą kvapą pradeda skleisti drabužiai, juos įmeti į skalbimo mašiną ar nuneši į valyklą. Tačiau jei pradeda nemaloniai dvelkti automobilio salonas, dažnas vairuotojas susiduria su nelengva užduotimi. Nes automobilio kvapų neretai taip paprastai nepašalinsi.

Atviros moterų išpažintys: to daugiau niekada neleisčiau sau daryti... (20)

Prieš Naujuosius metus dažnai mėgstame pasižadėti sau, ką norime nuveikti kitais metais. Numesti svorio, atsikratyti žalingų įpročių, pakeisti valytuvą...

Nuodėmė, kurios labai bijo N. Bunkė: man tai kainuotų per brangiai (15)

Pramogų pasaulio atstovų pavardės į policijos suvestines neretai patenka dėl padarytos nuodėmės – vairavimo išgėrus. Teisę vairuoti dėl padauginto alkoholio yra praradęs ne vienas žinomas žmogus.

Iš svetimų klaidų pasimokiusi N. Narmontaitė: stengiuosi niekam nepridaryti problemų (29)

Atslinkus šaltajam ir tamsiajam metų laikotarpiui, ne visi skuba rūsiuose, sandėliukuose ar garažuose iki pavasario palikti dvirates transporto priemones. Štai aktorė Nijolė Narmontaitė su vyru Pauliumi Kovu dviračiais mėgsta važinėti net ir lapkritį ar prasidėjus žiemos sezonui.

I. Mackevičienė čia nedaro jokių išimčių net mylimiausiam sūnui (5)

Drabužių kūrėja Ieva Mackevičienė automobilį vairuoja jau 10 metų. Per tą laiką jauna moteris nėra padariusi nė vieno eismo įvykio. „Mane policija tik kartą buvo sustabdžiusi, – juokiasi ji. – Visada buvau labai pavyzdinga vairuotoja.“ Tačiau gimus sūnui Motiejui Ieva automobilyje pradėjo elgtis visiškai kitaip.

Madingiausi šio sezono aksesuarai, be kurių negalima kojos kelti iš namų FOTO (9)

Atėjus rudeniui, vis aktyviau kalbame apie tamsesnius vakarus. Atšvaitai, atšvaitai... Toks neįdomus ir kartais iš šalies atrodantis nestilingas daiktas. Išeičių, kaip šį itin svarbų daiktą prisijaukinti, tikrai yra.

Karališkasis garažas: 7 automobiliai, kuriuos princas Williamas ir K. Middleton vairuoja patys FOTO (11)

Nepaisant asmeninių asistentų, apsaugos darbuotojų ir vairuotojų gausos, karališkosios šeimos nariai kartais automobilius vairuoja patys. Prie vairo nepasididžiuoja atsisėsti ir damos – tiek hercogienė Kate Middleton, tiek garbaus amžiaus sulaukusi karalienė Elizabeth II.

Kūdikio besilaukianti K. Zvonkuvienė rodo pavyzdį ir daro tai, ko kitos nėštukės neretai atsisako (93)

Su kompozitoriumi Deivydu Zvonkumi kūdikio netrukus susilauksianti Katažina Zvonkuvienė kurį laiką nebekoncertuoja. Tačiau garsi moteris – ne iš tų, kuri norėtų užsidaryti namuose.

Automobilis apie žmogų pasako kai ką kita – su libido tai visai nesusiję (11)

Sakoma, kuo mažesnis vyro daikčiukas, tuo didesnį automobilį jis vairuoja. Esą savo kompleksus ir trūkumus prabangiais automobiliais bando kompensuoti ir moterys. Tačiau psichologas sako, kad mašinos markė apie žmogų pasako kai ką kita – su libido tai visai nesusiję.

Moterų trūkumai, kurie labiausiai erzina vyrus (33)

Nors moterys kiekvieną dieną mėgsta kartoti, kokie vyrai yra kiaulės, neverta pamiršti, kad ir pačios nesame tobulybės. Vyrai jums, mielosios, pateikia ilgą sąrašą, kuriame juodu ant balto užrašyti juos labiausiai erzinantys dailiųjų lyties atstovių trūkumai.

Paaiškėjo, kas šioje srityje yra pavojingesni – vyrai ar moterys (1)

„Moteris prie vairo, nelaimė už kampo“, – mėgsta vairuojančias moteris pašiepti vyrai. Tačiau ar tokį sarkazmą jau turbūt dešimtmečius moterys kenčia pelnytai? Mes nusprendėme išsiaiškinti, kas kelyje padaro daugiau avarijų – vyrai ar moterys.

Poniai Irenai pabodo plušėti prie viryklės – dabar ji dirba mylimą darbą ir namo grįžta su gėlėmis

Iš Šakių kilusi ponia Irena Platukienė pagal profesiją yra kulinarė. Tačiau 59-erių moteriai pabodo darbas prie viryklės ir ji nusprendė daryti tai, kas miela jos širdžiai - vairuoti. Pasirodo, kad taksi vairuojančios moterys yra labai paklausios.

Vyrai atvirai pasisakė, kodėl juos erzina tokios moterys (22)

„Kai kurios moterys būna kaip žvaigždės danguje, jas visi mato, o jos mūsų ne“, - su tokiu lyriniu nukrypimu apie vairuojančias moteris atsiliepia kai kurie vyrai. Iš tiesų, kalbėdami apie dailiosios lyties atstoves prie vairo, jie nestokoja ironijos.